Konkurs Recytatorski poezji patriotycznej

Rok 2018 wyznacza rocznicę szczególną – jest to bowiem już setna rocznica odzyskania przez Polskę Niepodległości z tej okazji Biblioteka  Publiczna w Gródku włączyła się do obchodów jubileuszu.

W dniu 5.10.2018 r. odbył się „Konkurs recytatorski poezji patriotycznej”.  Udział wzięli uczniowie z Niepublicznej Szkoły w Załukach i Zespołu Szkół w Gródku kl. IV- VIII. Dzieci i młodzież do konkursu przygotowały p. Joanna Modzelewska, p. Iwona Lech i p. Halina Mojsiewicz-Gołub. Jury w składzie przewodnicząca: Anna Kondratowicz - bibliotekarka z Zespołu Szkół w Gródku i członkowie: Iwona Kondratiuk - nauczyciel ze szkoły w Załukach i Elżbieta Mieleszko- Jarocka – kierownik Biblioteki Publicznej w Gródku oceniło recytujących. Deklamowano wiersze m. in. Mari Konopnickiej „Pojedziemy w cudny kraj”, Antoniego Słonimskiego „Niepodległość”, Cypriana Kamila Norwida „Tęskno mi Panie”, Leopolda Staffa „Polsko, nie jesteś ty już niewolnicą”, Józefa Mączki „Wstań, Polsko moja”. Werdykt i nagrody zostaną ogłoszone i wręczone na akademii zorganizowanej z okazji Odzyskania Niepodległości przez Polskę w Gminnym Centrum Kultury w Gródku.